Platit penězi nebo kreditní kartou?

Vezmi si do ruky kreditní kartu, na které máš 2 tisíce korun. Jak se cítíš?

A teď si vezmi do ruky čtyři pětistovky. Jak se cítíš teď?

A zkus si vzít do ruky namíchanou dvoujtisícovku z papírových stovek a dvojstovek. To už je docela balík. Jak se cítíš, když listuješ bankovkou za bankovkou?

Když jdeš ven a dáš si kapsy kreditku je to rozdíl jako když jdeš v kapse s balíkem papírových bankovek (byť o stejné hodnotě). Když začneš listovat mezi bankovkami, získáváš příjemný bohatý pocit. Tohle ti nahodí sebevědomí.

Kromě toho to působí i vizuálně. Pokud dívka vidí, že platíš kreditní kartou – žádný emoce to v ní nevzbudí. Pokud budeš platit řadou bankovek, pak uvidí, že vedle ní stojí chlap, který má dostatek. A to je pro ženy velmi důležité.

Jenom srovnej chlapa, který má zlatou kreditku a platí v restauraci a druhýho chlápka, kterej platí hotově a má v kapse 10 tisíc po jednotisícovkách. I když ten, který má zlatou kartu je zřejmě bohatší a zajištěnější – vizuální akce hovoří ve prospěch toho, kdo má cash a „víc papírků“.

Pokud jsi dostatečně zodpovědný, pak když půjdeš příště na párty, vezmi si s sebou několik papírových bankovek, více než potřebuješ. Tyto bankovky neslouží k tomu, abys je večer utratil. Nesmíš je utratit. Slouží k tomu, abys měl pohodlnější krok a cítil se neomezeně 🙂